Archiv příspěvků v kategorii ‘Články’

Songová liturgie – záznam bohoslužby z 4.4.2021

Záznam bohoslužby z Husova sboru ve Vršovicích na Hod Boží velikonoční 4.4.2021. Český rozhlas, stanice Vltava.

Číst celý článek »

David Frýdl hovoří o významu velikonoc

Na mall.tv se může podívat na pořad o významu velikonoc. Hovoří David Frýdl, farář v Husově sboru ve Vršovicích. K shlédnutí zde: https://www.mall.tv/vite-ze/jak-probiha-doba-velikonocni-od-popelecni-stredy-az-po-velikonocni-pondeli

Číst celý článek »

Vršovický Hlasatel – červen 2016

Číst celý článek »

Cestou přímou – promluva na Komponovaném večeru o spirituálu a gospelu 8.4.2011

Jr 31, 9 Do názvu tohoto večera jsem vložil právě řečené biblické slovo z proroka Jeremiáše, 31. kapitoly, kde autor říká: „Dovedu je k potokům, jež mají vodu, cestou přímou na níž neklopýtnou…“ Hudební žánr spirituálu a následného gospelu ve mně evokuje myšlenku cesty, putování, které se tak často objevuje v textech těchto písní.

Číst celý článek »

Vrbovce – svědectví o neobyčejné cestě

Vesnička Vrbovce leží na česko-slovenském pomezí. Je první slovenskou obcí když jedete z České republiky z Velkého nad Veličkou na Slovensko. Necelých dvacet kilometrů od Hodonína, pár kilometrů od Myjavy. Tomu kraji na druhé straně Beskyd se říká „Kopaničiarský,“ podle „kopanic“ – kopcovitých samot, kde všude jsou usídleni místní lidé.

Číst celý článek »

Za bratrem Milanem Paumerem

Účast na pohřbu Milana Paumera ve středu 4. srpna v Poděbradech mě znovu přivedla ke vzpomínce na nezapomenutelný večer s ním v Husově sboru ve Vršovicích, který se konal v březnu 2008 jen pár dnů poté, co obdržel vyznamenání od premiéra České republiky.

Číst celý článek »

Život Sadhu Sundara Singha

Číst celý článek »

KOUSEK CESTY S… s Janou Šilerovou

NADĚJI MÁME V HOSPODINU Každého, kdo zná aspoň letmo devadesátiletou historii Církve československé husitské, musí napadnout, že byla s mírnou nadsázkou v roce 1920 jakousi „avantgardou“ své doby.

Číst celý článek »

Jubilejní rok Církve československé husitské

Oslavy 90. výročí vzniku Církve československé husitské byly zahájeny 8. ledna slavnostní bohoslužbou. Přestože sněhová nadílka způsobila nemalé potíže v dopravě, chrám sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze byl zaplněný do posledního místečka, a to nejen duchovními v talárech, kteří přijeli ze všech koutů naší země i ze Slovenska.

Číst celý článek »

Promluva na komponovaném večeru 14.5.2010 Lékaři bez hranic

Mk 6, 54-56 O lékařích toho v bibli mnoho nenajdeme. Několikrát jsou zmíněni – víceméně okrajově, ve Starém zákoně, podobně je to s nimi i v zákoně Novém. Dal jsem si tu práci, abych podle biblické konkordance prošel všechny pasáže, kde jsou lékaři v bibli explicitně zmíněni.

Číst celý článek »