Awana klub

Příběh Awany

„Vršovická Awana ta se jen tak nevzdává, Pán Bůh nám všem pomáhá, s ním se vždycky vyhrává“.

Název Awana pochází z biblického verše 2Tm 2,15: „osvědčení dělníci se nemusí stydět“. V angličtině: Approved Workmen Are Not Ashamed.

Ve 20. století jeden kazatel v Chicagu přivedl k následování Krista tisíce mladých  lidí. Lance „Doc“ Latham – kazatel North Side Gospel Centre (Severního evangelijního střediska) chtěl najít způsob, jak oslovit mládež, která v neděli nechodila do křesťanského sboru. Jeden mladý člověk z tohoto sboru, Arth Rorheim, pomohl „Docovi“ vyvinout program Awany.

V době, kdy vznikaly Awana stejnokroje a příručky, jedinečný čtyřbarevný Awana čtverec a systém odměn, Pán Bůh tomuto novému programu pro mládež žehnal. V roce 1950 byla oficiálně založena organizace Awana Youth Association (Mládežnické sdružení Awana).

V roce 1973 začaly působit první Awana kluby v Kanadě. Na konci 70. a 80. let se pak Awana rozšířila téměř do celého světa.

Začátkem 21. století již pracující Awana kluby ve více než 100 zemích světa. Materiály Awany jsou dostupné ve více než 20 jazycích. Původní program byl v mnoha zemích přizpůsoben potřebám mladé generace. Statisíce dětí a mladých lidí po celém světě se učí každý týden v Awana klubech Božímu slovu.

 

Awana klub ve Vršovicích funguje již téměř 10 let, schůzky se konají  každý pátek (kromě prázdnin) od 14:30. Vedoucí je David Frýdl, Oldřich Nováček a sestry Jana a Jitka.

Awana klub vychovává děti k učednictví a uvědomělé víře v Ježíše Krista jako vtěleného Boha, který je Pánem a Spasitelem. Děti se během sedmiletého cyklu naučí nazpaměť téměř 250 biblických veršů, naučí se soutěžit v týmu, kde vždy záleží i na tom nejslabším, v duchu slibu klubu Awana: „Slibuji, že budu hrát vždy čestnou hru a myslet na druhé víc než na sebe“.

Komentáře nejsou povoleny.